Dobrá architetkura nikdy nenudí, i když je minimalistická.

Na začátku naší práce vždy přemýšlíme o místě, formě, vztazích, o konstrukčních principech a o tom jak správně požít materiál

Firma WÍZNER AA byla založena v r. 1994 architektem Petrem Wíznerem po jeho předchozím fungování v několika architektonických ateliérech (spolupráce s arch. Honzíkem, arch. Šourkem – Praha, ateliér AGENS-arch Flesar), a práci na odboru pro plán a koncepce MÚ Český Krumlov (ve funkci hlavního architekta města Český Krumlov v r. 1993 – 94).

Vedoucí ateliéru Petr Wízner absolvoval fakultu architektury, obor architektura. Od r. 1995 je členem komory architektů – pořadové číslo 2323.

Rodinný dům Lazec

Investor: Jaroslav Dušek Urbinská 140, Český Krumlov

Zpracování PD: Projekt pro UŘ a SP

Realizace: rok 2007

Popis stavby: Objekt se nachází v obci Lazec nedaleko Českého Krumlova. Návrh stavby vychází z požadavku investora na nadstandartní dvougenerační dům s garáží. Naší snahou bylo pokud možno sladit tento investiční záměr s polohou a charakterem okolní venkovské zástavby. Výsledkem je rozčlenění provozu na dva objekty garáž /SO1/ a rodinný dům /SO2/. Požadavkem investora bylo rovněž uplatnění dřevěných prvků v exteriéru a přesahy střech.

Objekt garáže /SO1/ je koncipován jako jednopodlažní stavba krytá střechou. V přízemí se nachází prostor pro dva automobily a dále oddělený sklad dřeva. V podkroví se nachází pouze půdní prostor. Před objektem garáže je zpevněná plocha umožňující stání dalších dvou automobilů.

Objekt rodinného domu /SO2/ je opět navržen jako přízemní stavba s obytným podkrovím krytá sedlovou střechou. Hlavním průčelím s krytou lodžií v podkroví a francouzskými dveřmi v přízemí situovány směrem ke vstupu na pozemek. V přízemí je centrálním prostorem velký obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, který je přes halu se schodištěm do podkroví spojen s ložnicí a pracovnou. Dále se v přízemí nachází koupelna vstupní hala a kotelna na tuhá paliva. Z prostoru obývacího pokoje je přímý výstup na dřevěnou terasu okolo domu navazující na plochu zahradního jezírka. Dispozice podkroví je obdobná, hlavním prostorem je obývací pokoj s kuchyní a jídelním koutem. V podkroví jsou dále umístěny tři ložnice a koupelna. Prostor podkroví je osvětlen štítovými okny a sedlovými vikýři, doplněnými střešními okny.

Na vnějších fasádách domu se uplatňují omítané plochy stěn /lomená bílá/ v kombinaci s dřevěnými výplněmi oken a francouzských oken a dřevěné prvky krovu přiznané zejména na čelní fasádě. Střešní krytina je navržena betonová /Bramac classic/ cihlově červené barvy, klempířské budou prvky měděné.

Ukázka z PD:

      

Fotodokumentace:

      

Comments are closed.